Tere tulemast!

Olen tänulik, et oled tee minu lehele leidnud!
Saame tuttavaks – mina olen Annika. Abikaasa, kahe lapse ema, tütar, sõber. Olen vähi võitja (just nimelt võitja, sest ma võitsin selle kurja haiguse, mitte ainult ei jäänud ellu) ning hariduse entusiast.
Minu professionaalne teekond on kulgenud üle 20 aasta tegeledes eestvedamise, juhtimise, personali- ja talendijuhtimise valdkondades. Samuti olen viinud läbi koolitusi ja treeninguid ning õpetanud koolis.
Paaril viimasel aastal olen leidnud suure rõõmu võimaluses töötada mitmete ägedate inimestega, kes on saanud kasu coachingust ja mentorlusest, liikudes oma unistuste poole raamides, mida pakub meie väljakutseid esitav, toetav ja vastastikku energiat loov koostöö.
Olen alati pürginud selle poole, et inimesi nende kutsumuse ja unistuste poole liikumisel toetada. Ka enne seda, kui oskasin sedalaadi suhtlusele anda tänapäeval väga levinud “coaching” nimetust, kombineerisin coachingu ja mentorluse põhimõtteid mõeldes sellele, kuidas erineva probleemi lahendamisel parimaid tulemusi saavutada

Coaching on ideaalne viis inimese toetamiseks läbi:

 • küsimuste (enamjaolt “raskete”) esitamise;
 • status quo provotseerimise;
 • “peeglisse vaatama” sundimise;
 • mulle coachi’na nähtava ja kuuldava peegeldamise;
 • harjutuste, ülesannete ja tööriistade jagamise;
 • vastutuse tekitamise minu kui seotud osapoole ees, mis aitab püsida muutuste loomises.

Coaching ei ole kliendile vastuste serveerimine või oma kogemuste najal lahendusteede väljatöötamine. Coaching on suunamine, toetamine ja usk kliendi võimekusesse ise uusi kõrguseid vallutada.

Mentorlus on efektiivne ning toimiv olukordades, kus minu ekspertiis ja kogemused võimaldavad mul panustada klientide isiklikesse ja/või professionaalsetesse teemadesse toetudes sellele, mida ma tean, oskan ja olen kogenud. Mentorlus hõlmab endast erinevalt coachingust ka konkreetsete võimalike lahenduste väljapakkumist.

Ausalt öeldes tähendab klientide suunamine unistuste kallastele tihti ujumist vastuvoolu, kas üksinda või nendega koos. Lahendused, mis toovad meie ellu tõelist rõõmu, on tihti raamist väljas ning võivad materialiseeruda totaalse kannapöördena karjäärivalikutes (ja ka elukohas) selle asemel, et leiame turvalise viisi, kuidas näiteks olemasoleva olukorraga oma töökohas kohaneda.

Või rääkides ärist, siis, võib toimiv lahendus peituda rohkem kui poole meeskonna väljavahetamises selle asemel, et investeerida veel ühte meeskonnatreeningusse ning seeläbi kinni mätsida kesised tulemused või meeskonnaliikmete omavahelise keemia puudumine.

 

Minu CV

Coachingu treeningud

 • From Goal to Success Life Coach Certification, Transformation Academy
 • Life Purpose Coach Certification, Transformation Academy
 • Your Coaching Brand, Marcia Bench Enterprises, LL
 • Group Life Coaching Certification, Joeel and Natalie Riviera

Akadeemiline haridus

 • Post Graduate Certificate in MBA studies in “Leadership and Sustainability”, University of Cumbria (GB)
 • MBA programm spetsialiseerumisega personalijuhtimisele, EBS
 • Magistrikraad inglise ja saksa keele õpetaja erialal, Tallinna Ülikool

Professionaalne tegevus

 • 20 + aastat kogemust personali- ja talendijuhi, eestvedamise ja juhtimiskonsultandi, treeneri, töötubade läbiviija, mentori ja coach’ina
 • vabatahtlik tegevus hariduse, laste ja noorte valdkonnas.

Organisatsioonid, kellega olen töötanud:

Redmoto, Cuba Films, Creative Union, Print House, Inchcape Motors Estonia, KAFO, Rickman Trade, Indoor.ninja, CV Online, Joon, Integratsiooni Sihtasutus, Rahandusministeerium, SEB Heategevusfond, Õpetajate Maja, Noored Kooli, Oma Pere, Vanalinna Hariduskolleegium, Kuressaare Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tartu Vangla, jt.