Mihkel, ettevõtja

Täna edukas ettevõtja ja maailmamuutja. Eelnevalt kohaliku omavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja ning üritusturundusagentuuri produtsent. Koos erialase väljakutse vahetamisega vahetas Mihkel ka elukohta, liikudes pealinnast väiksemasse kogukonda.

“Kui ma alustasin Annikaga koostööd, siis ma ei teadnud üldse täpselt, mida tegelikult tahan ja kuhu jõuda tahan. Annika võttis mu üksipulki lahti, suunas mind leidma ise vastused ja ise vastu võtma otsused.
Üheskoos jõudsime me mitmete lahendusteni ja mitmete mõteteni, mis tundusid õiged olevat, kuid alati nad ka õiged ei olnud. Ma arvasin, et tahan miskit, kuid see tahtmine oli ehk tingitud sellest, mis oli mu ümber ja mida ma igapäevaselt tajusin ning milleks mind ühiskond survestas.
Niipea, kui suutsime (jah, üheskoos) lasta lahti sellest, mida ühiskond meist ootab, niipea toimus avanemine. Ma tunnen, et tänu Annikale olen jõudnud enda professionaalses ja ka eraelus sellele tasemele, kus tegelikult olla tahan. Ma tunnen, et tänu Annikale saime me paika mu fookuse edasi liikumiseks.
Coaching on miski, mis on mulle (vähemalt mu enda arvates) väga kasulik olnud. See on aidanud mind välja minu august ja mugavustsoonist. See on miski, mis on pannud mind tahtma saama paremaks inimeseks ja jätta endast maha roheline jalajälg.
Aitäh Sulle Annika selle teekonna eest! Aitäh, et sellel teekonnal koos meiega oled olnud :).”

Grete, ettevõtja

Grete otsis meie koostöö alguses konkreetset vastust küsimusele, mis tööd järgmisena teha. Üsna kiirelt leidsime, et see ei ole peamine, millele lahendust leida. Grete oli valmis kiht kihi haaval endaga tööd tegema, olema valusalt aus iseenda vastu ja selle protsessi tulemusel ei leidnud ta vastuseid ainult küsimusele “Mis tööd võiksin teha?”, vaid arenes silmnähtavalt inimesena, liikudes rõõmu, rahu ja eneseteostuse magusal suunal. Täna on Grete ettevõtja, kelle keskkonnasõbralikud ja imeliselt (Grete poolt) bränditud pillirookõrred on sel suvel kõikide väärikate festivalide kohustuslik element. Grete kolis ka tagasi oma juurte juurde, sulgedes Tallinnas elamise etapi selleks korraks.

“Kuidagi lühidalt seda kõike kokku võtta, millise muutuse ma tänu Annikale olen läbi teinud, on pea võimatu. Eriti veel kuidagi niimoodi, et see kõik ka tõsiseltvõetav oleks ja roosa mullina ei mõjuks. Aga proovime…
Väga paljud meist kõigist  on olnud omadega kuskil sügaval tumedas kohas. No mina olin ka seal. Ei teadnud ma, mida ma teha soovin või kus ma olla tahan. Isegi kui õhkõrn aimdus olemas oli, siis enesekindlus oli tugevas miinuses. Ei olnud ma rahul ei enda materiaalse ega ka vaimse olukorraga, ega ka oma suhtega.  Tegelikkuses iseendaga. Usun siiani, et kohtumine Annikaga on olnud mu elu üks suurimaid kingitusi. Miks? Sest tänu temale sain ma tagasi kontrolli oma elu üle.
Annika on professionaalne, konkreetne, aus ja väga hooliv. Inimene, keda ma austan ja kellele antud lubadused ma tahan alati ellu viia. Sest väga piinlik oleks ju ilmuda järgmisele sessioonile antud lubadusi täitmata.
Annikaga koostööd tehes (Sa ise pead kogu töö ikkagi ära tegema) leiad tee iseendani, kus Annika on imeline teejuht! Ja seda mitte niivõrd spirituaalses mõttes. Ta annab sulle reaalsed tööriistad, kuidas jõuda enda eesmärkideni, kuidas välistada teed, mis Sulle ei sobi, kuidas keerulistes inim- või töösuhetes hakkama saada ning julgustab tegema samme, millest sa salamisi ainult mõelda oled  julgenud.
Mu esimene sessioon toimus vaid 5 kuud tagasi. Tänaseks olen ma kolinud pealinnast Saaremaale majakesse mere äärde. Ma alustasin enda äriga ning olen väga õnnelikus suhtes.  Ei mäletagi, millal ma varem oleks saanud öelda, et olen ÕNNELIK. Ja seda kõike tänu Annikale! Aitäh!”

Heidy, firmajuht

Heidyga oli suurepärane võimalus teha koostööd samaaegselt personaalse ja grupi-coachingu formaadis. Heidy astus ise esimese julge sammu ning liitus tookord veel spetsialisti rollis töötades “Noorte juhtide” grupi-coachinguga. Sel hetkel ei teadnud ei tema, mina ega grupi teised osalejad, millise kiire lennu Heidy ette võtab juba mõne kuu pärast, kui avanes võimalus kandideerida ettevõte juhiks. Heidy tegi seda, edukalt. Ning tema esialgne visioon, millega individuaalset tööd alustasime “Saan aasta pärast oma ettevõtte juhiks”, realiseerus poole väiksema ajaga. Kuid see ei olnud õnnelik juhus, vaid Heidy teadlik enesejuhtimine, pühendumine pakutud võimalustele end arendada ning riskijulgus võtta vastus kiire ja elumuutev otsus!

“Minu jaoks avanes suurepärane võimalus osaleda läbi tööandja grupi-coachingus, minu jaoks täiesti tundmatu õppimise stiil. Juba mõne aja pärast sain lisa – üks:ühele coachingu näol. See oli elumuutev kogemus, päriselt. Enda mõtetele ja tegevusele antud tagasiside kaudu hakkasin püstitama eesmärke, mille tulemuse endalegi ootamatult, leidsin endas soovi olla reklaamiagentuuri noorjuht. Õppisin uusi asju enda kohta, õppisin koostama tegevusplaane, neid ise läbi tehes. Ja mis kõige tähtsam, ma oskan nüüd küsimusi esitada iseendale ja ka teistele, et oma soovides ja plaanides tulemuseni jõuda. Jah, ma olengi nüüd agentuuri juht!  4 kuu jooksul tahtsin oma elult rohkem kui kunagi varem ja ma oskasin näha enda häid ja halvemaid külgi ja neid ära kasutada. Soovitan coaching’ut kõikidele neile, kes on liiga kaua samas päevas elanud ja päris täpselt ei teagi, mis veel elul pakkuda on. Aitäh Sulle Annika!

Olga, turismi- ja teenindusspetsialist

Olgaga koostöö oli mitmes mõttes eriline. Esiteks, leppisime me kokku, et kasutame suhtlemiseks eelkõige eesti keelt, aga seal, kus vajalik, läheme üle vene keelele. Ja see toimis suurepäraselt, sest need hetked, mil Olga spontaanselt valis vene keele, olid tähendusrikkad ja emotsionaalselt eriliselt laetud. Teiseks, oli peamine soov, mis Olga coachingusse tõi, unistus leida uus sobiv töökoht. Ometi tõusis pinnale ja jäi fookusesse väga palju muud, sealhulgas isiklikku ja suuri muutuseid vajavat. Ja Olga oli vapper muutuste vajalikkust tunnistades ning samm sammult neid ellu viies. Coachingu koostöö alguses oli minu eesmärk uue sobiva elukutse leidmine ning parema teadmise loomine iseendast. Ma ei teadnud sel hetkel täpselt, mida ma tegelikult tahan, mida teha soovin, mida oskan, milles olen tugev, kus tahan töötada. Mulle endale tundus, et kõigepealt pean leidma oma kutsumuse ning seeläbi hea ja huvitava töö ning lootsin, et coaching aitab mind selles. Aga kohe esimesel sessioonil adusin, et uue töö leidmine ei ole minu kõige suurem mure ning ei pruugi luua tegelikult vajalikku muutus minu elus. Koos Annikaga leidsime need uskumused ja kitsaskohad, mis mind tegelikult takistasid ja lahendust vajasid ning alustasime nendest. Ma sain konkreetsed tööriistad oma eesmärkideni jõudmiseks. Näiteks selleks, kuidas koostada tegevusplaane ja kuidas tegutseda samm sammult ning mõtestatult. See aitas mul teha keerulise, aga väga tähtsa otsuse, mida ma juba pikalt olin edasi lükanud. Sellest otsusest sai reaalne algus minu teekond iseendani. Meenutasin milline ma olen olnud varem: mis mulle päriselt meeldib, mis pakub huvi ja inspireerib. Coachingu jooksul ma ei leidnud küll uut erialast kutsumust, aga muutusin palju enesekindlamaks. Ma tean, mida ja mille jaoks teen ning kuhu liigun ja mida tahan saavutada.

Coaching aitas mul vabaneda endas kahtlemisest ning endale seatud liigsetest piirangutest. Hakkasin uskuma. Nüüd tean täpselt, et selleks, et elus eesmärgistatult edasi liikuda, on oluline õppida tundma iseennast. Tänan Sind, Annika, toe ja hoolitsuse eest ning et aitasid mind iseenda otsingutes.